top of page
O nás

 

Dvě poloviny celku, to jsme my. Naše společná cesta se rozkvétá a větví každým rokem jinak, jako život sám. Nádherná, dobrodružná, nepředvídatelná jako všechny roční období a hlavně plná lásky.

Květinovou farmu jsme začali budovat na místě, kde je náš domov, kde jsme součástí přírody, kde nám slunce dává sílu a kde je voda nejvzácnější.  V divoké šumavské krajině kopců, luk a lesů jednoho dne zrodila se tato myšlenka. "Pro krásu květů, pro radost světů." A tak jsme to zkusili a pro zájem v tom pokračujeme dál. Vlastně to vnímám jako nikdy nekončící koloběh. Hospodaříme a snažíme se o větší soběstačnost již řádku let. Je pro nás tudíž samozřejmostí respektování přírody, pěstujeme vše ekologicky, s láskou ke všemu živému a od semínka. Na naší farmě pěstujeme nejen stovky druhů květin k řezu, ale i dřevin, bylin a všeho jedlého. Někdy mohou být naše kytice jako souhra všech elementů, přírody, života samotného a vás. Jste naší inspirací.

květinová farma
floristka

Jsem přírodní nadšenec, miluji přírodu každým svým kouskem,  tepu s ní, děkuju jí, rozplývám se v ní, často se v ní toulám a ztrácím se, abych se zas našla a mohla tu být celá s mými láskami lidskými.

Když jsem byla malá, vnímala jsem  něco podobného u mé babičky. Ta se dokázala toulat po lese, sbírat bylinky a borůvky od rána až do večera. Dodnes si pamatuju tu vůni, která ji obklopovala, když se vrátila z lesa.

Místo, které si nás přitáhlo, aby jsme zde žili s našimi třemi dětmi mi postupně odhalovalo krásy života v přírodě, svobodu, nespoutanost a divokost, kterou jsem dosud nepoznala. 

Poprvé jsem sela semínka řekdviček do půdy a vložila jsem je do úst, aby jsme zůstali propojení. Možná jsem blázen, ale jsem to já. A aby to bylo zase v rozvnováze po letech pěstování hlavně zeleniny, jsem se posunula o patro výš, ke květinám.

Je to pro mě jako za odměnu, sázet je, pozorovat jak rozvkétají, topit se v jejich vůních, pak je moci utrhnout, dát jim společnost, jaká jim sluší a předat tu krásu a lásku dál...

Každý den se snažím vážit si toho, co mi vesmír nabízí a nemyslím tím jen to krásno. Někdy cítím, že je mou cestou je zvětšovat  prostor lásky na naší planetě, tak to dělám. A když to nejde, proběhnu se bosá po lese.....

Statečné srdce technického a psychického zázemí celé naší květinové farmy. Bez něho by tu nevzniklo nic. Skvělý arborista s duší samorosta, který dokáže vidět krásu i v těch nejdrobnějších květech a na cestě ke štěstí, toho příliš nepotřebuje. 

Milovník stromů, hub a knih.

podpora floristky
bottom of page